12 June, 2015 23:20

RETETA BUDISTA pentru SANATATE; Elena Iuga <elenaiugaesq>, Cristea Daciana <daci_cristea>, Cristina Iuga <cristinaiuga>, Palievici Mirela <mirela_ioana2000>, Gh Em <mari.emil>, "opreagianina" <opreagianina>, Vasile Iuga <dvodapromm>, Bogdan Gancea <bogdan_g81>, Elena Codrin <elena.codrin>, Pliuta Corneliu <cpliuta.p>, Miron Teodor <doru.td48>, Cristi Cristescu <cristi.cristescu>, Gheorghe Gavrila Copil <gheorghegavrilacopil>, GLIGOR DORIN OLIVIU <doringligor>, "nicobudea" <nicobudea>, Sevastian Balescu <sevastian>, "florina.memetea" <florina.memetea>, Victor Bercea <vbercea>, Robert Ro <robert_palievici>, Nicolae Muresan <muresannicolae29>, Luiza Volf <luiza_volf>, "alexandru.staici" <alexandru.staici>, Iancu Marcel <iancu.marcel>, Nicolae Nicoara <nnhpoezia>, Doroftei Petru <ing_doroftei_petru>, Muresanu Stefan Lucian <lucian.muresanu>, "Mgs273 ." <mgs273>, "albalux" <albalux>, Gena Halic <genahalic>, Leontina Prodan <leontinaolah>, Violette Chereches <pffcherechesviolette>, "DrOlga M. Lazin" <olgalazin>, Fugaru Nicolae <fugarunicolae>, Vasile Cristescu <cristi.cristescu55>, Marcel Jakobi <marceljakobi>, "alexandru.cordos" <alexandru.cordos>, Darabant Ioan <darabantioan>, "bradprim" <bradprim>, Condor Ioan <prof_ioan_condor>, "adrianstana1962" <adrianstana1962>, Iuga Cosmin <cosminel2003>, Buhai Gelu <gelubuhai>, "cristinamaria.galea" <cristinamaria.galea>, Lia Vana <liavana10>, Bora Mirela-mihaela <mirelabora>, Fenesi Daniel <dfenesi>, "gabi.trifu" <gabi.trifu>, Raluca Gligor <raluca.gligor>, Voicu Elena-Veronica <elenavoicu2003>, Vasile Onaca <v.onaca>, Gruieţ Elena Cristina <avocatcristinagruiet>, Marcel Hutusoru <m_hutusoru>, "gemmap" <gemmap>, Voican Marin <voicanmarin>, Mirela Danciu <mireladanciu>, Traian Bodea <traian_bodea>, Cozmuta Gheorghe <apardeal_filmm>, "avocatclonda" <avocatclonda>, Ion Ionel <mauserm96>, "adriana_weimer" <adriana_weimer>, Erika Jimenez Jimenez <ioanjavier>

Licoarea miraculoasă cu usturoi şi alcool, adaptată după faimoasa reţetă budistă veche de 5.000 de ani. Încearc-o și, dacă face bine, dă-o și altor
Posted: 12 Jun 2015 07:01 AM PDT

USTUROIAceastă rețetă se spune că ar fi veche de 5.000 de ani și ar fi fost găsită în 1972 într-o mănăstire budistă din munții Tibet, scrisă de un farmacist budist.
Mod de preparare:
Intr-un borcan de sticla se pun 350 grame de usturoi zdrobit peste care se toarna 220-250 de grame alcool de 95-96°, rom sau tarie. Borcanul se inchide ermetic si se pune, în zilele noastre, in frigider, timp de 10 zile. In cea de-a 11-a zi se filtreaza totul cu o strecuratoare foarte fina sau cu tifon. Lichidul obtinut se toarna in acelasi borcan si se pune inca 2 zile in frigider. Dupa aceasta perioada remediul este gata pentru tratament (picaturile se pot lua cu putin lapte sau apa inainte de a incepe sa mancam), dupa cum urmeaza:
Se va continua cu cate 25 de picaturi, de 3 ori pe zi, pana la terminarea intregii cantitati.
Acest preparat din extract de usturoi curata organismul de grasimi si pietre, imbunatateste metabolismul si astfel toate vasele sangvine (re)devin mai elastice. Regleaza greutatea corpului, topeste cheagurile de sange, vindeca diafragma miocardica bolnava, arterioscleroza, inapetenta (lipsa poftei de mancare), sinuzita, hipertensiunea, bolile bronho-pulmonare, face sa dispara artritele, artrozele si reumatismul. Vindeca gastritele, ulcerele de stomac si hemoroizii, absoarbe orice fel de tumori externe si interne, vindeca diferitele tulburari de vedere si auz, impotenta. Are efect benefic asupra intregului organism.
Atenţie! Alcoolul nu trebuie sa contina alte substante (clorura de benzalconiu sau metanol). Cei care au utilizat-o spun că este într-aadevăr miraculoasă. Singurul inconvenient este gustul, nu tocmai plăcut. Dacă o încerci nu-ți poate face, în niciun caz, rău. Dacă-ți face bine, scrie și pentru alții. Împrumutul de sănătate face bine sufletului celui care-l exersează.
Sursa : obiectiv.infoa

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s